Zaloguj się
O trasie MTB w Rawie Mazowieckiej

W tym roku maraton w Rawie Mazowieckiej pokonacie na nowej trasie. Przygotowanie jej kosztowało nas niemało trudu i wysiłku, ale spoglądając na efekt końcowy stwierdzamy: warto było. Przeczytajcie zapowiedź autora trasy, Tomasza Walasa.

W tym roku w Rawie Mazowieckiej czeka na was nowa trasa. Już nie będzie można oglądać na YouTubie trasy z poprzednich lat i metr po metrze przygotować strategię. Element zaskoczenia wyzwoli w was właściwy zastrzyk adrenaliny.

Cezary Zamana zadecydował, że będziemy jeździć wyselekcjonowaną trasę rundami. Trasa zaczyna się znaną z poprzednich wyścigów 6-kilometrową rundą przed publicznością, by następnie zaprowadzić Was do nowego miejsca - Lasu Książewolskiego. Potem asfaltowy łącznik, którym dostaniecie się do Lasu Rawskiego. Wjeżdżamy w niego i znów meandrujemy po drogach gruntowych. Z początku nowymi odcinkami, a następnie kończąc fragmentem najtrudniejszego odcinka lat poprzednich.

Trasę można więc podzielić na odcinki LAS-WIEŚ-LAS. Odcinek wiejski jest idealny na kilka łyków z bidonu i złapanie oddechu, a także na wizytę w bufecie, mieszczącym się na końcu wiejskiego fragmentu maratonu.

Malownicza trasa prowadzi wyłącznie po zachodniej stronie drogi S8. Częściowo przez znany już wam Rawski Las, a częściowo przez Las Księżowolski, którym jeszcze nie jeździliście. Z drugiej strony, klin, w który wpisana jest trasa, ogranicza rzeka Rawka czy jak ktoś woli, Grunwaldzki Szlak Rowerowy (na odcinku odcinek Żelechlinek- Boguszyce).

Atrakcje wyśrubowaliśmy na maksa. Do minimum skróciliśmy długość odcinków asfaltowych, nazbieraliśmy dużo górek po drodze, ale jednocześnie zachowaliśmy odpowiednią ilość szerokich dróg gruntowych, na których możecie się komfortowo wyprzedzać i walczyć o dobre miejsce na podium.

Mamy nadzieję, że ta trasa to będzie pot oraz łzy, ale i satysfakcją.

My sami dokonaliśmy wielu wyrzeczeń. Przyznaję, mieliśmy momenty, w których stwierdzaliśmy, że nasza roczna praca nad trasą, ze względów technicznych i organizacyjnych pójdzie na darmo. Ale daliśmy radę.

Do startu zapraszamy mieszkańców miasta, dla których przygotowaliśmy oddzielną klasyfikację dla najlepszego mieszkańca i mieszkanki Rawy. Czekamy też na starych wyjadaczy z pozostałych części Polski.

Ja, jako projektant tej trasy nie będę z wami jechał, ale będę dyżurował w karetce, aby w razie wypadku możliwie najlepiej zidentyfikować miejsce i dotrzeć do Was jak najszybciej. Liczę jednak, że do niczego takiego nie dojdzie.

Mam nadzieję, że jedząc z wami wspólny posiłek regeneracyjny już po wyścigu, usłyszę od Was wystarczającą ilość narzekań, że „było ciężko”.

Tomasz Walas

2017-09-11 POWRÓT

 

Po maratonie w Brodnicy
Gorce Champion MTB, czyli tam i z powrotem
Promocja w Brodnicy!
Co nas czeka w Brodnicy
O cookies
Cyklopedia/3w4u.eu
Czy możemy Ci
w czymś pomóc???
Napisz do nas