18.07
sobota
Mława
I
08.08
sobota
Nidzica
II
15.08
sobota
Ełk
III
29.08
sobota
Brodnica
IV
05.09
sobota
Łódź
V
13.09
niedziela
Puławy
VI
20.09
niedziela
Józefów
VII
04.10
niedziela
Piaseczno
VIII
18.10
niedziela
Legionowo
IX
25.10
niedziela
?
X
Gościnne Nadleśnictwo

Leśnicy Nadleśnictwa Janów Lubelski zrobili wiele, byście w ich lasach poczuli się jak najlepiej.

Na początek polecamy Wam nocleg w Ośrodku Edukacji Ekologicznej Lasy Janowskie. Cena za 1 osobę to tylko 60 złotych. Warto się pospieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona.

Podczas samego maratonu Nadleśnictwo Janów Lubelski zorganizuje dla Was i dla Waszych dzieci kącik edukacyjny. Leśnicy opowiedzą Wam specyfice pracy leśnika oraz zaproszą Was do udziału w grach, konkursach i zabawach dotyczących wielofunkcyjnej i zrównoważonej gospodarki leśnej. Zagracie w “leśne koło fortuny”, a także spróbujecie swoich sił w rozpoznawaniu drzew i krzewów i nauczycie się, jak je odróżniać. Za prawidłowe odpowiedzi nagrodzimy Was drobnym upominkiem z lasów janowskich.

Nadleśnictwo Janów Lubelski przygotowało dla Was także nagrody szczególnej urody.

Wszystkie przedszkolaki biorące udział w zawodach MiniMini+ Mazovia otrzymają od leśników w nagrodę układankę logiczną z drewna.

A zwyciężczyni i zwycięzca w kategorii open na dystansie Pro wrócą do domu ze statuetką głuszca!

Rozciągające się na Równinie Biłgorajskiej Lasy Janowskie liczą około 400 km2, Krajobraz leśny zaskakuje niespodziewaną różnorodnością. Wśród wszechobecnej sosny spotyka się fragmenty borów jodłowych, lasów mieszanych, olsów które towarzyszą leśnym strumieniom, a także polany i łąki śródleśne. Teren urozmaicają wydmy porośnięte sosną i kompleksy malowniczych stawów po części przechodzących w torfowiska.

W Lasach Janowskich utworzono sześć rezerwatów przyrody. Występuje tu kilka, rzadkich już w Polsce, gatunków zwierząt, takich jak wilk, ryś czy głuszec.

Ludzi spotyka się niewielu. Położone pośród lasu osady stanowią malowniczy przerywnik w pieszej lub rowerowej wędrówce licznymi szlakami turystycznymi.

Nadleśnictwo Janów Lubelski zaprasza do odwiedzania Lasów Janowskich i Ośrodka Edukacji Ekologicznej gdzie znajduje się wystawa przedstawiająca walory przyrodnicze tych terenów. Znajdują się tu także eksponaty związane z ich przeszłością i metodami prowadzenia gospodarki leśnej dawniej i dziś. Do ośrodka przylega teren powstającego arboretum leśnego dostępny dla zwiedzających.

2019-03-14 POWRÓT
Partnerzy