Zaloguj się
Rowery, słońce, Mazury i… góry

Na długi sierpniowy weekend zapraszamy Was do stolicy Mazur, Ełku, gdzie rozegra się kolejny, X maraton Mazovii. Będzie on jednocześnie pierwszym etapem zmagań w ramach Gwiazdy Północy. Jej pozostałe przystanki to Prostki, Sypitki i Stare Juchy, debiutujące w ramach naszej wakacyjnej etapówki.

Jak co roku, w samym środku wakacji przenosimy się na Pojezierze Ełckie, do matecznika Cezarego Zamany. To przeurocze miejsce w Polsce idealnie nadaje się na organizację maratonu Mazovii, jak i czterodniowej, urozmaiconej etapówki. Cezary Zamana, dostrzegając wciąż niewykorzystany rowerowy potencjał Mazur, postanowił z tego regionu uczynić – choćby na kilka dni – raj dla zawodniczek i zawodników MTB. Powodowany swoją ciekawością, wyszukiwał pośród lasów i obok jezior najciekawszych ścieżek, zjazdów i podjazdów oraz single tracków. Połączył je następnie w trasy, udowadniając, że w tym północnym rejonie Polski z powodzeniem zakosztować trudów górskiej jazdy. Tegoroczna edycja Gwiazdy przynosi ze sobą jedną istotną nowość – dodatkowy etap w Starych Juchach.

Co na trasie?

Długi weekend rozpoczniemy 12 sierpnia w stolicy Mazur i rodzinnym mieście Cezarego Zamany, czyli w Ełku. Maraton Mazovii poprowadzi Was przez wiekowy Bór Ełcki, gdzie pośród imponujących drzew wiją się techniczne single. Na dystansie Pro jest ich aż 30 kilometrów. Dzień później pedałować będziecie już w Prostkach. Tamtejszy profil trasy to urozmaicona przeplatanka fragmentów technicznych i tych ze zmienną dynamiką. Szykujcie się na interwały, które mogą wywołać u Was zadyszkę. Dobrze będzie złapać oddech przed trzecim etapem Gwiazdy Północy – Sypitkami. Przyszykowana tam trasa sprzyja energicznej, żywiołowej jeździe oraz inicjowania ucieczek. Przewidujemy, że prowadzący będą zmieniać się jak w kalejdoskopie, a walka trwać będzie do ostatniego metra. I wreszcie, przenosiny do gminy Stare Juchy, gdzie na terenie Mazur Garbatych, mocno zrytych przez lodowiec, nie raz i nie dwa staniecie oko w oko z wywołującymi drżenie ud wzniesieniami.

Rywalizacja dla wszystkich

Abyście poczuli pełną satysfakcję z uczestnictwa w Gwieździe Północy, przygotowaliśmy liczne kategorie wiekowe z podziałem na płeć. Każdego dnia wyruszyć będzie można aż na cztery zróżnicowane dystanse: Hobby (dla młodzieży do 13. roku życia), Fit (stworzonym z myślą o kobietach i o starszych zawodnikach), ½ Pro oraz koronnym, najtrudniejszym i najdłuższym Pro. Najlepsi zawodnicy otrzymają nagrody i puchary. Ci, którzy ukończą wszystkie etapy Gwiazdy otrzymają też pamiątkowe medale. Cezary Zamana zadbał i o najmłodszych. Każdego dnia odbędą się zawody dla dzieci do 6. roku życia, z dyplomami dla wszystkich i nagrodami dla najlepszych.

Uroki Mazur

Grzechem byłoby zajrzeć na Mazury i nie skorzystać z ich dobrodziejstw. Dlatego oprócz ścigania się, Cezary Zamana wraz z samorządami miasta Ełk oraz gmin: Prostki, Kalinowo oraz Stare Juchy, czeka na Was sporo pozasportowych atrakcji. W Prostkach po maratonie odbędzie się mecz piłki nożnej Organizatorzy vs. Zawodnicy. W Sypitkach będzie można zintegrować się podczas wieczornego ogniska z pieczeniem kiełbasek. Swoimi smakołykami prosto z domowej kuchni częstować będą panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Instrumenty szykują lokalni muzycy, przeprowadzając ostatnie próby przed występami dla zawodniczek i zawodników Gwiazdy Północy. Na każdym etapie skorzystać będzie można z darmowego serwisu, pryszniców oraz myjek.

By przeżyć wakacyjno-rowerową przygodę z Cezarym Zamaną, zapisujcie się na stronie www.gwiazda.ZamanaGroup.pl lub w biurze zawodów 11 bądź 12 sierpnia. Koszt 4-dniowej zabawy to 350 zł. Zawodnik otrzymuje również pamiątkowy medal po ukończeniu całej etapówki. Wystartować można także tylko w pojedynczym etapie wybranego dnia na dystansie Fit lub ½ Pro – koszt takiego maratonu to 80 zł. Cena startu młodzieży na dystansie Hobby to 30 zł.

O odpowiednie nawodnienie zawodników podczas sportowej rywalizacji zadba sponsor tytularny zawodów – naturalna woda mineralna Cisowianka. Na najmłodszych sportowców czekać będzie MOJA PIERWSZA CISOWIANKA natomiast na dorosłych zawodników Cisowianka w sportowej butelce 0,7 litra.

2018-08-02 POWRÓT

 

Licytujcie Złotą Kartę dla WOŚP!
Narciarskie zgrupowanie w Jakuszycach
Wygraj Złotą Kartę Kids
Złoto, nie karta!
Rezerwujcie numery na Mazovię!
O cookies
Cyklopedia/3w4u.eu
Czy możemy Ci
w czymś pomóc???
Napisz do nas