07.04
niedziela
Legionowo
I
14.04
niedziela
Mława
II
28.04
niedziela
Janów Lubelski
III
05.05
niedziela
Rawa Mazowiecka
IV
19.05
niedziela
Puławy
V
02.06
niedziela
Andrespol
VI
16.06
niedziela
Ciechanów
VII
30.06
niedziela
Brodnica
VIII
28.07
niedziela
Olsztyn
IX
15.08
czwartek
Ełk
X
08.09
niedziela
?
XI
22.09
niedziela
?
XII
13.10
niedziela
?
XIII
Opis trasy epilogu Mazovii

Oto ostatnie tegoroczne wyzwanie Mazovii! Przeczytajcie, by przygotować się na przyszykowane przez Cezarego Zamanę atrakcje.

Start z szerokiej bieżni z pokaźnego stadionu w Mławie.

Wyjazd na prawie jednokilometrową asfaltową rozbiegówkę ul. Kopernika. Lekko pod górę, w lewo na rondzie w al. Marszałkowską i po 300 w prawo na podjazd szutrówką, na kolejny już w terenie kilometr z tendencją w górę.

Na 2 km zaczynamy mocny podjazd pod Łysa Górę (która łysa była kiedyś, bo obecnie jest już zadrzewiona).

Na 3 km techniczny zjazd i za chwilę jeszcze mocniejszy podjazd, po którym trasa dystansu Fit odbija na łagodne dukty leśne, a ½ Pro na 3-kilometrowy odcinek prawdziwego XC: taki z krętymi zjazdami oraz zaskakującymi podjazdami, gdzie układ przełożenia 1/12 to rzeczywiście idealne rozwiązanie.

Na 10 km ½ Pro nakłada się na 4 km Fit, dojeżdżając po kolejnych 4 km do ciekawego i położonego nad uroczym jeziorkiem technicznego przejazdu, pełnego korzeni oraz zakrętów. Następne 5 km niby z lekkimi przewyższeniami, ale z różnym podłożem. W niektórych miejscach jest ono trawiaste, przez co idealnie nadaje się na pełne zawieszenie.

Na 10 km Fit i 16 km ½ Pro wjeżdżamy na odcinek największych wzniesień w okolicy Mławy. To czas na najmniejsze przełożenia, bez których pokonanie zaskakująco długich jak na ten region Mazowsza podjazdów i zjazdów może okazać się bardzo trudne.

Na 15 km Fit wpada z powrotem na Łysą Górę, gdzie ostatni podjazd i bardzo szybki zjazd zdecyduje o ostatecznej rozgrywce. Później wjazd na 500-metrową ścieżkę i na ostatni finisz na stadionie, jak kiedyś to miało miejsce na wyścigach pokoju gdzie rywalizowali Ryszard Szurkowski ze Stanisławem Szozdą.

Natomiast dystans ½ Pro ostatnie 6 km pokonuje w dużej mierze odwrotnie. Początkowy odcinek XC najeżony podjazdami i szybkimi technicznymi zjazdami, gdzie odwaga, by ze zjazdu rozpędzić się na podjazd, może zdecydować o ostatecznej rozgrywce. Na tym dystansie dojazd na stadion będzie raczej w pojedynkę.

2018-10-11 POWRÓT
Partnerzy